3 kwiecień 2024

Kierowca na zakazie, pasażer poszukiwany

zdjęcie: Kierowca na zakazie, pasażer poszukiwany / fot. KPP Wschowa
fot. KPP Wschowa
Sławscy policjanci tuż po północy (3 marca) zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena Passata na wrocławskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd poruszał się powoli ulicami Sławy. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania kierowcy. W trakcie kontroli okazało się, że 24 – letni kierowca miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przewoził trzech pasażerów, z czego jeden 36 - letni mieszkaniec Głogowa kilkukrotnie starał się wprowadzić w błąd policjantów co do swoich personaliów. Jak się okazało był poszukiwany.

Do zdarzenia doszło nocą (3 marca). Monitorujący stan bezpieczeństwa w gminie Sława patrol prewencji z Komisariatu Policji w Sławie zainteresował się osobowym Volkswagen Passatem, którym podróżowało kilka osób. Tablice rejestracyjne auta miały wyróżnik województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę powolnej jazdy ulicami Sławy.

W trakcie podjętej kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą siedział 24 – letni mieszkaniec Głogowa, który miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W pojeździe znajdowały się jeszcze trzy osoby. Jeden z pasażerów próbował wprowadzić policjantów w błąd co do swoich danych personalnych. Wielokrotnie podawał błędne dane co do swojej tożsamości. Policjanci nie odpuścili, pouczyli mężczyznę o konsekwencjach umyślnego wprowadzenia w błąd organu państwowego czy instytucji upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania. Po chwili mężczyzna znalazł dowód osobisty. Jak się okazało 36 – letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Głogowie.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie