12 marzec 2020

Liczyły się sekundy. Policjanci uratowali życie niedoszłemu samobójcy.

fot. KPP Wschowa
Do ludzkiej tragedii mogło dojść wczorajszego wieczoru (11 marca) w Sławie. Dyżurni wschowskiej Policji otrzymali „formatkę” z niepokojącą wiadomością przesłaną na forum społecznościowe, gdzie mężczyzna chorujący na głęboką depresję chciał popełnić samobójstwo zapowiadając czołowe zderzenie z tirem. Biorąc pod uwagę tragizm sytuacji liczyły się każde upływające sekundy, minuty. Wschowscy policjanci, sławscy dzielnicowi przy ścisłej współpracy z Biurem do Walki z Cyberprzestępczością KGP uratowali niedoszłego samobójcę.
Koronawirus
lubuskie
33
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj wieczorem (11 marca) przekazujący sobie służbę na stanowisku dyżurnego wschowskiej Policji dyżurni: asp. szt. Daniel Krawczyk oraz sierż. szt. Dominik Fedyczkowski otrzymali wiadomość z której wprost wynikało, że mężczyzna, chorujący na depresję, mieszkaniec województwa lubuskiego „chce pod wpływem alkoholu, z dużą prędkością doprowadzić do czołowego zderzenia z tirem”, miejscem tragedii miała być jedna z dróg dojazdowych do Sławy. Nie czekając ani minuty dłużej wschowscy dyżurni rozpoczęli wnikliwe badanie wiadomości i wyciąganie wszelkich informacji z systemów policyjnych.

Z ustaleń wynikało, że mężczyzna był właścicielem pojazdów, pochodził ze Świebodzina. Analizując drogi dojazdowe do Sławy pierwszą, którą wskazali sławskiemu patrolowi policji w składzie :sierż. szt. Piotr Ptaszyński i sierż. Artur Michalewicz była droga wojewódzka 278 łącząca Świebodzin ze Sławą. Sytuacja była na tyle poważna, że z przesłanej korespondencji wynikało, że mężczyzna w stanie głębokiej depresji chce popełnić samobójstwo z uwagi na problemy osobiste, zawód miłosny i brak sensu życia. Analizując jego założenia wschowscy, sławscy, jak również policjanci zajmujący się Walką z Cybeprzestępczością KGP mieli świadomość, że mężczyzna nie żartuje i w grę wchodzą każde upływające minuty.

Sławski patrol policji postanowił sprawdzić drogi dojazdowe i rejony parkingów przy drodze W278. Na wysokości miejscowości Lubogoszcz zjechali na jeden z parkingów. Sprawdzając numery rejestracyjne i pojazdy zaparkowane dostrzegli zaparkowany za pojazdem ciężarowym samochód w którym siedział mężczyzna. Nr rejestracyjne pojazdu zgadzały się z podanymi do weryfikacji przez oficerów dyżurnych. Podbiegli do auta, w środku zastali pijanego, zdenerwowanego i roztrzęsionego mężczyznę. W wyniku sprawdzeń okazało się to, że był to poszukiwany przez nas niedoszły samobójca. Mężczyźnie została udzielona pomoc. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu 29-latka do szpitala specjalistycznego.

 

opr. kom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
33
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wschowej