30 kwiecień 2024

Parkowanie w Sławie – kierowco bądź rozważny

KPP we Wschowie apeluje o prawidłowe parkowanie pojazdów nad jeziorem sławskim.

Zbliża się majowy weekend i coraz więcej osób odwiedza jezioro sławskie, niestety kierowcy często parkując swoje pojazdy zapominają o obowiązujących przepisach i często parkują w sposób nieodpowiedzialny, który nie tylko utrudnia ruch ale również uprzykrza życie mieszkańcom Sławy.

W sezonie wakacyjnym do zaparkowania samochodu kierowcy wykorzystują dosłownie każdy wolny skrawek przestrzeni. Niestety często łamią przy tym prawo i doprowadzają do skrajnie niebezpiecznych sytuacji.

Pomimo znaków zakazu zatrzymywania się, kierowcy parkują tak jak chcą. Często robią to na tyle nieudolnie, że zagradzają przejazd.

Apelujemy o zwracanie na nowe oznakowanie na drogach i pojawienie się na niektórych ulicach dodatkowych znaków B-35 i B36.

Kierowcy nie są bezkarni i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Od początku roku wschowska policja wszczęła już kilkadziesiąt postępowań o ich ukaranie. - Policjanci reagują na każde takie zgłoszenie. Jeżeli zostanie ono potwierdzone, wówczas funkcjonariusze sporządzają dokumentację, która dalej przekazywana jest do referatu ds. wykroczeń. Po ustaleniu sprawcy, sprawa kierowana jest do sądu bądź nakładany jest mandat karny.

W związku z tym apelujemy o rozsądek i wyobraźnie w momencie chęci pozostawienia swojego środka transportu. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji prosimy o podejście do tej kwestii bardzo poważnie. Tak, aby przyjazd do Sławy nie zakończył się odholowaniem pojazdu, a był miłym wspomnieniem z odpoczynku nad jeziorem sławskim.

mł. asp. Łukasz Pieprzyk

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie.