22 styczeń 2021

Poszukiwani do odbycia kary z interwencji trafili do zakładu karnego

fot. KPP Wschowa
Wczorajszego popołudnia w ręce wschowskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy poszukiwani byli do odbycia kary pozbawienia wolności. Wszystko zaczęło się od interwencji podjętych przez mundurowych. W wyniku sprawdzeń wyszło na jaw, że jeden z nich awanturnik mający ponad 2,5 promila poszukiwany był za dokonanie rozboju z użyciem noża przez policję z Poznania. Drugi za kradzieże na terenie Głogowa.
REKLAMA

Wczorajszego popołudnia (21 stycznia) dyżurny wschowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w Sławie do drzwi jednego z mieszkań dobijał się pijany mężczyzna. Przestraszeni domownicy bali się otworzyć drzwi i postanowili zaalarmować policję. Kiedy awanturnik usłyszał, że przyjechać mają mundurowi postanowił odpuścić i oddalić się z miejsca. Czujni mundurowi podjeżdżając pod wskazany budynek zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez przestraszonych zgłaszających. Podjęli błyskawicznie działania. Jak się okazało zatrzymany 30 – latek był pijany.

Badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto system policyjny wykazał bogate dossier awanturnika. Mężczyzna poszukiwany był przez jednostkę policji w Poznaniu o dokonanie rozboju latem ubiegłego roku na terenie województwa wielkopolskiego i miał orzeczoną karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 7 miesięcy za dokonanie rozboju w 2017 roku przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze.

Mężczyzna zaskoczony był rozwojem sytuacji. 30 – latek trafił do policyjnego aresztu skąd przetransportowany zostanie do Aresztu Śledczego.

Niespełna dwie godziny później patrol wschowskiej policji udał się pod wskazany adres we Wschowie celem doręczenia korespondencji. Po wejściu do pomieszczenia policjanci zauważyli siedzącego w rogu pokoju mężczyznę, który był niespokojny i widać było, że wizyta mundurowych zaskoczyła go. Policjanci postanowili sprawdzić czym to było spowodowane. Policyjny system rozwiał wszelkie wątpliwości. 49 - letni mężczyzna był poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Głogowie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1,5 roku za kradzieże.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu skąd trafią zostaną przetransportowani do zakładów karnych.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubuskie
19107
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wschowej