12 marzec 2020

Magdalena Czyszczoń ze srebrnym medalem AMŚ w łyżwiarstwie szybkim

Magdalena Czyszczoń zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim, które trwają w Amsterdamie. Polka na dystansie 5000 metrów przegrała tylko z mistrzynią olimpijską Esmee Visser z Holandii.
Dla mnie to już jest pożegnanie z Akademickimi Mistrzostwami Świata, bo na następnych nie będę mogła wystąpić, więc bardzo chciałam zakończyć go medalem. Walczyłam tu z deszczem i wiatrem. Może padało mniej, ale wiało na pewno więcej, niż w trakcie rywalizacji na 3000 metrów – mówiła Czyszczoń.

- Polska zawodniczka kończy bardzo trudny sezon, który zaczął się dla niej fatalnie, bo od złamanej ręki. A później długo nie była w stanie wrócić do dobrej dyspozycji. – Chcę z tego sezonu wyciągnąć wnioski, ale i wyrzucić go z pamięci. Były bardzo trudne chwile, bardzo – dodała.

Również wieczorem o medal na 10 tysięcy metrów walczył Szymon Palka. Niestety, polski panczenista przyjechał na metę z czwartym czasem.

To czwarty medale polskich zawodników w Amsterdamie. W środę złoto na 1500 metrów wywalczył Marcin Bachanek, a we wtorek druga na 500 metrów była Kaja Ziomek, a trzecia Andżelika Wójcik.

Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim potrwają do piątku. Głównym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS. Udział w Akademickich Mistrzostwach Świata wspiera Ministerstwo Sportu.